AKTUALNOŚCI

Sparing Górnika Wałbrzych z Zastalem Zieloną Górą

07.01.2008

Górnik Wałbrzych pokonał Zastal Zieloną Górę w meczu kontrolnym: 80:76 (15:18, 18:16, 19:19, 28:23). Mecz był dosyć wyrównany ale trzeba podkreślić, że wałbrzyszanie grali w okrojonym składzie, a Zastal to lider I Ligi i do tej pory wygrali wszystkie 15 meczy. Pierwszą część spotkania nieznacznie kontrolowała Zastal, w drugiej dominował Górnik.

W zespole Biało-Niebieskich nie zgrali: Mike St. John oraz Walt Baxley, z którymi Górnik rozwiązał kontrakty oraz Tezale Archie i Jeremy Montgomery, którzy wyjechali na przerwę świąteczną do USA. Całego meczu nie zagrał Kristjan Ercegović, który w pierwszej połowie nabawił się kontuzji. Dobre spotkanie rozegrali polscy zawodnicy: Rafał Glapiński, Łukasz Wichniarz oraz Tomasz Zabłocki.
To było bardzo ważne zwycięstwo dla Górnika. Po 4 porażkach z rzędu w lidze wygrana na pewno dodała wałbrzyszanom wiary we własne siły.