AKTUALNOŚCI

 

Noworoczne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Zawody w Siłowaniu się na Rękę


04.01.2008

  

Noworoczne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się 28 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach zgromadziły aż 19 zawodników. Najmłodsi z nich mieli po16 lat, najstarszy 48. Największy ciężar, który udało się wycisnąć startującym to 190 kg.

W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat (za zgodą rodziców), pod warunkiem, że nie był zrzeszony w PZKFiTS. Każdy z zawodników miał 3 podejścia i sam decydował o ciężarze jaki chce podnieść. Zawody były przeprowadzone w formule Wilks'a, tzn. waga zawodnika zamieniana była na współczynnik, który następnie mnożony był przez podniesiony ciężar. Taka formuła i brak podziału na kategorie sprawiły, że konkurencja była ciekawsza i bardziej zacięta.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Łukasz Wółkiewicz, który podniósł 155 kg, drugie Wojciech Frankowski, a trzecie Henryk Romanek. Obaj panowie wycisnęli po 190 kg. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, suplementy dla sportowców oraz medale.

Po zawodach w wyciskaniu zostały przeprowadzone Zawody w Siłowaniu się na Rękę. Bezkonkurencyjnym w tej dyscyplinie okazał się Robert Leszko, który pokonał rywali i otrzymał puchar oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza.
Zawody były zorganizowane przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świebodzicach oraz firmy www.proactive24.com.pl, która ufundowała nagrody dla sportowców oraz przygotowała stół do siłowania się na rękę. Stół ten będzie dostępny na siłowni w hali OSiR.
Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Zawody w Siłowaniu się na Rękę to kolejny krok podjęty przez OSiR Świebodzice do popularyzacji sportów siłowych w regionie. W tym roku w czasie wakacji OSiR zorganizował amatorskie zawody Strong Man na terenie Miejskiego Kąpieliska. W czasie obchodów Dni Świebodzic zorganizował STRONG MAN SHOW, w którym udział wzięli profesjonalni siłacze ze ścisłej światowej czołówki. Duże zmiany zaszły też na siłowni znajdującej się w hali OSiR, która została rozbudowana i doposażona.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą atmosferę podczas zawodów oraz firmie www.proactive24.com.pl za pomoc w organizacji zawodów.

PLIK DO POBRANIA

  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone