AKTUALNOŚCI

Świąteczny Turniej Koszykówki Ulicznej

04.01.2008

Świąteczny Turniej Koszykówki Ulicznej, który odbył się 21 grudnia cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród startujących, jak i kibiców. Zawody zgromadziły aż 12 drużyn złożonych z chłopców od 16 lat. Udział w Turnieju przyciągnął nie tylko graczy ze Świebodzic ale także z okolicznych miejscowości w tym sporą część z Wałbrzycha.

Drużyny zostały rozlosowane do 3 grup, w których rozegrały mecze na zasadzie "każdy z każdym". Z grup wychodziły do ćwierćfinałów dwa najlepsze zespoły. Ćwierćfinały zostały rozegrane "na krzyż", czyli pierwsza drużyna z grupy A zagrała z drugą z grupy B, pierwsza z B zagrała z drugą z grupy A, zwycięzca z grupy C zagrał z drugą drużyną grupy B.

Wygrani ćwierćfinałów przeszli do finału i walczyli o miejsca 1, 2 i 3 na zasadzie "każdy z każdym". Przegrani ćwierćfinałów zagrali o miejsca 4, 5 i 6 także w systemie "każdy z każdym".
Pierwsze miejsce w Świątecznym Turnieju Koszykówki Ulicznej zajęła drużyna Alkatras w składzie: Mateusz Myślak, Tomasz Drywa, Łukasz Stec. Drugie miejsce zdobyła Sielana, a trzecie Drużyna A.
Po turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs rzutów parami. W konkursie rzutów za 3 punkty każdy z uczestników miał do dyspozycji 25 piłek rozstawionych w 5 miejscach przed linią oznaczającą strefę rzutów za 3 punkty. Czas na rzucenie piłek wynosił 30 sekund. Najlepszym rzucającym okazał się Damian Pieloch, który za 3 punkty trafił aż 7 razy. Swoją celność potwierdził również w konkursie rzutów parami, który wygrał razem ze Sławomirem Styczniem. Chłopaki zdobyli razem 39 punktów.

Po konkursie rzutów za 3 punkty i rzutów parami odbył się konkurs rzutów z połowy boiska. Do wygrania było 100 złotych ufundowanych przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Niestety żadnemu uczestnikowi zabawy nie udało się trafić, chociaż niektórzy byli blisko.
Świąteczny Turniej Koszykówki Ulicznej zorganizowany został ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.